Już niebawem startujemy

15.06.2018

29 czerwca ( godz. 10 ) ruszy Świętochłowicki Rower Miejski – Wakacyjny Program Pilotażowy 2018
Do dyspozycji rowerzystów będą 4 samoobsługowe stacje wypożyczeń i 32 rowery, w tym 4 rowery dziecięce i jeden tandem.

Świętochłowicki Rower Miejski to program pilotażowy, jeżeli takie rozwiązanie spodoba się mieszkańcom Świętochłowic miasto rozważy rozbudowę systemu. To pierwsze miasto w Polsce, w którym rowerki dziecięce będą dostępne na wszystkich stacjach.

Świętochłowice to kolejne już miasto w Metropolii, które postanowiło wdrożyć system Nextbike. Nasze rowery są już dostępne w Katowicach, Gliwicach, w tym roku będą z nich mogli również skorzystać m.in. mieszkańcy Tychów i Sosnowca” – mówi Małgorzata Dzięcioł, członek zarządu Nextbike Polska S.A.

Ze wszystkich naszych systemów można korzystać za pomocą jednego konta w systemie. To bardzo praktyczne zwłaszcza dla osób, które często dojeżdżają do innego miasta – mogą w Zabrzu wypożyczyć rower i dojechać do wybranego węzła przesiadkowego, przesiąść się np. do pociągu, a potem, w kolejnym mieście dojechać rowerem do punktu docelowego. To taki rowerowy wspólny bilet” – tłumaczy Małgorzata Dzięcioł.

System Świętochłowickiego Roweru Miejskiego składać się będzie z 4 stacji: Urząd Miejski, Katowicka, Skałka, Piaśniki Biblioteka. Do dyspozycji mieszkańców będą 32 rowery, w tym 4 rowery dziecięce i 1 tandem

Ze Świętochłowickiego Roweru Miejskiego może skorzystać każdy pełnoletni użytkownik (osoby w wieku 13-18 lat muszą przedstawić zgodę rodziców). Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej swietochlowickirower.pl i wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej, z której finansowane będą wypożyczenia. Osoby, które posiadają już aktywne konto Nextbike założone w innym systemie, mogą z niego skorzystać. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne. Za pierwszą godzinę wypożyczenia zapłacimy 1 zł, za drugą 2 zł, za trzecią 3 zł, a za każdą kolejną po 4 zł.

Samo wypożyczenie roweru jest niezwykle łatwe. Wystarczy wpisać na terminalu przy stacji numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać ze specjalnej bezpłatnej aplikacji Nextbike, która umożliwia wypożyczanie m.in. poprzez skanowanie kodu QR. Aby zwrócić rower, wystarczy wpiąć go w elektrozamek.